Ecodriving / defensiv

Optymalizacja kosztów floty w firmie, zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

EKO

Nowa kultura jazdy, która łączy ze sobą ekologię z ekonomią, przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa  i dynamiki jazdy.

Ekologia

Zmniejsza negatywne oddziaływanie samochodu na środowisko naturalne. Należy pamiętać, że spaliny samochodowe zatruwają powietrze w 30% na terenach pozamiejskich oraz w 70–90% na obszarach wielkich aglomeracji.

Ekonomia

Oszczędności paliwa, a także mechanicznych podzespołów  – głównie hamulców, sprzęgła, koła dwumasowego w dieslach, skrzyni biegów i elementów zawieszenia . Przyjmuje się, że oszczędności wynikające z ekojazdy to od 5% do nawet 25%.

Poza tym kierowca, stosujący się do zasad eko-jazdy zazwyczaj jeździ bezpieczniej od agresywnych zmotoryzowanych, siedzących innym na zderzaku i katujących swoje auta gwałtownym przyspieszaniem i hamowaniem.

Co cię czeka?

Audyt

Przejazd wyznaczoną trasą z instruktorem i ocena stylu jazdy w połączeniu z dokładnymi pomiarami zużycia paliwa oraz z wyszczególnieniem nieprawidłowych nawyków oraz  niebezpiecznych sytuacji.

Cześć teoretyczna

Warsztaty z założeń eko-jazdy i  jazdy defensywnej.

ORAZ

Jazda w ruchu miejskim lub poza z praktycznym wykorzystaniem zasad przekazanych podczas części teoretycznej. Instruktor techniki jazdy pomaga wdrożyć zasady poprawnej jazdy i koryguje złe nawyki.

Omówieniem i porównaniem wyników osiągniętych przez kursantów. Uczestnicy szkolenia otrzymują formularze z ocenami ich postępów.

Kontakt w sprawie:  667-284-951

W poszukiwaniu oszczędności i bezpieczeństw.